Opieka godzinowa

Oferujemy usługi godzinowe, które są skierowane do osób niewymagających stałej pomocy. W ramach tej usługi opiekunka osób starszych lub przewlekle chorych dojeżdża do pacjenta w określonym czasie, by pomóc mu w codziennych obowiązkach lub dotrzymać towarzystwa. Taka pomoc może być wsparciem zarówno dla samego chorego, jak i mieszkających z nim bliskich, którzy muszą zająć się swoimi obowiązkami.

Opieka dzienna

Do najpopularniejszych usług należy pomoc dzienna, skierowana do pacjentów wymagających wsparcia w codziennym życiu, podczas gdy ich bliscy znajdują się w pracy. Najczęściej w ramach tych usług opiekunka osób starszych lub chorych zjawia się codziennie o określonej porze, by zastąpić bliskich i zapewnić pacjentowi profesjonalną pomoc i miłe towarzystwo.

Opieka całodobowa

Wśród naszych usług znajduje się profesjonalna, całodobowa pomoc, skierowana do chorych, którzy są w największej potrzebie. Jej założeniem jest zapewnienie pacjentowi stałej pomocy w przypadku zaawansowanych schorzeń lub niepełnosprawności, by zapewnić mu największy możliwy komfort i bezpieczeństwo, a także szybką reakcję w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia.

Opieka weekendowa lub podczas trwania urlopu

Często zdarza się, że seniorem lub przewlekle chorym zajmuje się na co dzień jego najbliższa rodzina, która jest w stanie zapewnić mu całodobową pomoc. Problem może pojawić się dopiero w przypadku wyjazdu służbowego lub urlopu – wtedy profesjonalna opieka nad osobami starszymi lub chorymi może okazać się niezastąpiona.

Opieka poszpitalna

Nasze usługi opieki poszpitalnej to rozwiązanie dla osób, które wymagają pomocy po przejściu ciężkiej choroby lub operacji. Okres rekonwalescencji oznacza najczęściej obniżoną sprawność pacjenta, zazwyczaj powinien on także unikać męczących aktywności. Z tego względu niezbędne może okazać się profesjonalne wsparcie, aż do czasu, kiedy podopieczny wróci w pełni do zdrowia.

Pomoc domowa

Seniorzy oraz osoby przewlekle chore, ze względu na schorzenia lub obniżoną sprawność fizyczną, nie zawsze są w stanie samodzielnie realizować wszystkie obowiązki domowe. Często wykonanie wielu podstawowych czynności jest jeśli nie niemożliwe, to znacznie utrudnione i wiąże się z utratą sił i częstymi urazami. Nasze opiekunki do osób starszych czy chorych odciążają podopiecznych z ich obowiązków, co znacznie wpływa na komfort i jakość ich życia.

Inne formy opieki

Ponieważ wiemy, jak różnorodne potrzeby mają osoby starsze lub schorowane, nasza oferta jest bardzo elastyczna. Proponujemy inne formy opieki, dostosowane do sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz oczekiwań naszych klientów, co pozwala nam świadczyć usługi indywidualnie dobrane do pacjenta.

Usługi pielęgniarskie

To połączenie zarówno opieki pielęgnacyjnej, jak również leczniczej.

Pielęgniarka zajmuje się min. podawaniem leków przepisanych przez lekarza, wykonywaniem iniekcji, wlewów dożylnych (kroplówki), tlenu czy zmianą opatrunków (rany i odleżyny).

Usługi fizjoterapii

Zadaniem Fizjoterapeuty jest powstrzymanie postępujących zmian w organizmie, poprawienie jakości życia i sprawności ruchowej oraz działalność profilaktyczna poprzez stosowanie odpowiednich zabiegów fizjoterapeutycznych, masaży i ćwiczeń.

Specjalista Fizjoterapii indywidualnie dopasowuje rehabilitacje tak, aby odnieść pożądany skutek. Podstawowe sposoby leczenia naszych podopiecznych to masaże, zajęcia z kinezyterapii (leczenie ruchem) i fizykoterapii (leczenie środkami fizykalnymi). Nasi fizjoterapeuci pracują według zleceń lekarza lub samodzielnie organizują proces fizjoterapii i nadzorują go.

Poszukujemy opiekunów do pracy

sprawdź