GoldCare to firma świadcząca usługi opiekuńcze na wysokim poziomie dla osób starszych, przewlekle chorych i osób z niepełnosprawnościami.

Dzięki fuzji różnych osobowości, doświadczeń i pasji członków naszego zespołu – nie tylko do branży medycznej a przede wszystkim do poznawania fantastycznych ludzi, udało się stworzyć GoldCare. Zdajemy sobie sprawę, że dla osób zainteresowanych naszą ofertą najważniejszą kwestią jest szczęście ich najbliższych, dlatego każdego pacjenta traktujemy wyjątkowo, każdy jest dla nas tak samo ważny i każdemu służymy pomocą, gdy tylko nas potrzebuje.

Wspieramy niezależność

Nasze motto to „wspieramy niezależność”. Dzięki nam zarówno nasi podopieczni, jak i ich rodziny mogą poczuć się bardziej niezależni.

Charakteryzuje nas najwyższy poziom świadczonych usług. Jako pierwsza polska firma korzystamy z innowacyjnego systemu łączącego w sobie monitoring funkcji życiowych pacjenta i zarządzanie pracą opiekunów. Dzięki temu jesteśmy pewni, że nasi pracownicy wykonują swoje zadania perfekcyjnie, a pacjent nie musi się już więcej niczym przejmować.

Wiemy, że w usługach opiekuńczych relacje międzyludzkie są najważniejsze. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz program rekrutacji i szkolenia pracowników sprawia, że nasi pacjenci mogą być spokojni.

Jakość

Stawiamy na nią od początku do końca

Wsparcie

Na nas zawsze można liczyć

Zaufanie

Nigdy Cię nie zawiedziemy

Doświadczenie

10 lat doświadczenia

24h/7

Całodobowy kontakt z koordynatorami

Dostępność

Opiekuni dostępni od zaraz

Staranny Dobór Personelu Opiekuńczego

Opiekun Osób Starszych jest rolą zawodową wymagającą szczególnych kwalifikacji i predyspozycji, ponieważ właściwe i staranne wykonywanie zadań ma bezpośredni wpływ na stan zdrowia i jakość życia podopiecznych.

W zakresie doboru, oceny i przygotowania Opiekuna Osób Starszych współpracujemy z Fundacją Oceny Kapitału Ludzkiego. Dzięki temu mamy pewność, że nasi pracownicy to osoby posiadające odpowiednie kompetencje, o wysokich standardach etycznych, z zaangażowaniem pełniące role opiekuńcze. W procesie rekrutacji i oceny zawodowej kandydatów do pełnienia roli Opiekuna, specjaliści Fundacji (psychologowie i diagności zawodowi) dokonują oceny w następujących obszarach:

Etap I

Weryfikacja posiadanych kwalifikacji.

Niezbędne: (Spełnienie tych wymogów warunkuje dopuszczenie Kandydata do dalszej oceny)

– ukończone min. 50-godzinne szkolenie, którego cele i treści kształcenia są zgodne z zapisami ujętymi w bloku programowym „Opiekuńczy” w Podstawie programowej kształcenia w zawodzie opiekun osoby starszej, określone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej;
– ukończone szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;
– udokumentowana, minimum 80-godzinna praktyka w świadczeniu Usług Opiekuńczych (w tym wolontariatu), odbyta w jednostkach świadczących tego typu usługi – również w ośrodkach wsparcia, DPS, RDS, hospicjach itd.

Optymalne:

– dyplom w zawodzie: opiekun osoby starszej, opiekun środowiskowy, opiekun medyczny, asystent osoby niepełnosprawnej, asystent medyczny, pielęgniarz, opiekun w DPS;
– prawo jazdy kategorii B.

Etap II

Ocena kompetencji psychospołecznych niezbędnych do wykonywania zawodu Opiekuna Osoby Starszej. W ramach tego badania zespół psychologów i diagnostów zawodowych sprawdza m.in. motywację do pracy opiekuńczej, empatię, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach stresujących i trudnych, rozwiązywanie problemów, umiejętność organizowania i realizacji codziennych zadań, komunikatywność, sumienność.

Dodatkowym elementem jest badanie sprawności fizycznej kandydata w kontekście przyszłych zadań, w tym m.in. podnoszenie, sprawność ramion i palców, ogólna wydolność fizyczna.

Opinie naszych klientów

Testimonial by Małgorzata Cidyło
Bardzo profesjonalna firma, jakość usług oceniam niezwykle wysoko. Pani Marta bardzo szybko zajęła się naszym problemem. Wielka wrażliwość, cierpliwość i delikatność Pani Grażyny i wczuwanie się w problemy podopiecznych zasługują na uznanie. Szczerze polecam firmę!
Małgorzata Cidyło
Testimonial by Jacek Serafinowicz
Przez pięć lat korzystałem z usług firmy w ramach opieki nad moją mamą (od 86 do 91lat). Na tej podstawie mogę powiedzieć, świetna firma, profesjonalna i nigdy mnie nie zawiodła. Gorąco polecam bo przy wszystkich zaletach ma jeszcze jedną, jest bardzo przystępna cenowo.
Jacek Serafinowicz
Testimonial by Filip Grochowski
Bardzo profesjonalna obsługa i świetna realizacja opieki. Opiekunka zajmowała się rodzicami przez ponad dwa lata i była ogromnym wsparciem dla całej naszej rodziny. Polecam.
Filip Grochowski
Więcej opinii