19
lipca
2017
Autor: Written by Daniel
Wyświetleń: 185705
Kategoria: Nowości

Niemal każdy z nas na pewnym etapie życia spotyka się z sytuacją, w której jego bliscy przechodzą w wiek seniora i stopniowo tracą siły fizyczne, a niekiedy również pojawiają się u nich kłopoty z pamięcią. Wpisując w wyszukiwarce hasło „opieka seniora” natrafimy na wiele artykułów z uniwersalnymi poradami, jak prawidłowo opiekować się osobami w podeszłym wieku. Niestety nie wszystkie są trafne, ponieważ każdy senior przeżywa jesień życia nieco inaczej i w związku z tym ma swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania.

27
czerwca
2017
Autor: Written by Weronika
Wyświetleń: 184971
Kategoria: Nowości

Wsparcie finansowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych należy się wszystkim osobom, u których lekarz orzecznik stwierdził trwałą niezdolność do pracy, a także niezdolność do samodzielnej egzystencji.

13
kwietnia
2017
Autor: Written by Weronika
Wyświetleń: 160907
Kategoria: Nowości

Jesienne wieczory są długie i nie sprzyjają wyjściu z domu. Spędzając czas w czterech ścianach, osoby starsze czy niepełnosprawne wcale nie muszą się nudzić. Proponujemy kilka rozwiązań, które uczynią szare popołudnia interesującymi.

13
kwietnia
2017
Autor: Written by Kamila
Wyświetleń: 132741
Kategoria: Nowości

Gdy kończy się samodzielność
Według Światowej Organizacji Zdrowia starość zaczyna się po 60 roku życia człowieka. Nie istnieje jednak  granica, która wyznaczałaby moment, od którego osoba starsza wymaga stałej opieki. Sprawność fizyczna i mentalna są zawsze kwestią bardzo indywidualną Jakie formy wsparcia można zaproponować  naszym seniorom?

12
kwietnia
2017
Autor: Written by Daniel
Wyświetleń: 109833
Kategoria: Nowości

Każdy z nas wie o tym, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Najłatwiejszym sposobem na uniknięcie poważnej choroby są regularne badania. Wielu zapewne zapyta jakie oraz co jaki czas je wykonywać.

Zestaw badań profilaktycznych zmienia się w zależności od wieku. Im jesteśmy starsi, tym coraz więcej rzeczy musimy sprawdzać, ponieważ organizm nie jest już w stanie funkcjonować tak dobrze, jak u młodego człowieka.

Tagi